top of page

Jak wygląda brafitting w Biustokracji?

Zaktualizowano: 3 lutPierwszy raz z brafittingiem :)


Kiedy robimy coś pierwszy raz to często towarzyszy temu ciekawość, mamy wiele pytań i chcemy się w jakiś sposób przygotować. Może to wywołać również lekki stres, zwłaszcza jeśli będzie wymagało to od nas przełamania wewnętrznych barier i obnażenia, w naszym odczuciu, jakiś niedoskonałości. Takie odczucia mogą towarzyszyć też pierwszej wizycie w salonie z brafittingiem. Bez obaw, brafitterka jest jak lekarz - ubieramy, nie oceniamy, zależy nam jedynie na Twoim zdrowiu i komforcie :) Pomagamy dopasować nie tylko rozmiar, ale

też staramy się, żeby nasze Klientki czuły się pięknie i kobieco :)

Nasuwa Ci się z pewnością kilka pytań i obaw: Na czym polega brafitting? Czy będę musiała się rozebrać i być bez biustonosza podczas brafittingu? Czy konieczne będzie, żeby brafitterka wchodziła ze mną do przymierzalni? Czy brafitterka powinna mnie dotykać podczas usługi? Postaramy się odpowiedzieć na te i inne pytania, żeby móc przygotować się na tą usługę i w pełni skorzystać z profesjonalnej pomocy. Bez stresu :)


Co to jest brafitting?


Brafitting - czyli dopasowanie biustonosza do naszego rozmiaru, naszych kształtów, figury, kondycji biustu oraz budowy ciała. Słowo angielskie, ale idea międzynarodowa, kobieca. Chodzi w niej o takie dopasowanie biustonosza, aby nie tylko przykrywał piersi, ale także:

  • był wygodny

  • ładnie kształtował biust

  • dobrze podtrzymywał piersi

I, co bardzo ważne, ma nie robić nam krzywdy. Biustonosz jest dla nas, a nie my dla biustonosza!

Na brafitting należy przeznaczyć około 40 min do 1 godziny. W naszym, z troski o komfort o bezpieczeństwo i komfort zakupów, w salonie obowiązują rezerwacje na tę usługę :)Przygotowanie przed wizytą


Jeśli nigdy wcześniej nie miałaś profesjonalnie dobieranego biustonosza, to mocno prawdopodobnym jest, że rozmiary, które do tej pory nosiłaś nie będą w żaden sposób pokrywały się z tym co zaproponuje nam brafitterka, co więcej - nie musisz nawet znać swojego rozmiaru. Dobrze jednak się przygotować na ewentualność, że dotychczasowa miska D może zamienić się w krótkim czasie w rozmiar np. H. :) Zastanów się też co najbardziej przeszkadza Ci w obecnych biustonoszach - czy to, że np. biust gdzieś ucieka i nie czujesz podtrzymania, że ramiączka się wbijają, że coś gdzieś uciska itd. - pomoże to brafitterce dopasować najlepszą opcję dla Ciebie :)Wizyta w salonie


1. Usługa brafittingu zawsze powinna rozpocząć się od rozmowy i małego wywiadu. Brafitterka zapyta Cię o Twoje wcześniejsze biustonoszowe doświadczenia, o to czego poszukujesz i czego oczekujesz.

2. Następnie zostaniesz zaproszona do wygodnej przymierzalni i poproszona o rozebranie się do biustonosza. Będziesz mieć chwilkę na przygotowanie się. Dostępne w przymierzalni są mokre i suche chusteczki, płyn do dezynfekcji rąk oraz wygodne wieszaki :)

3. Brafitterka zapyta czy może już wejść do przymierzalni i jeśli się zgodzisz to kolejnym krokiem będzie dokonanie przez brafitterkę pomiarów - dość ścisło pod biustem i biuście (bardziej doświadczone brafitterki bardzo często nie pobierają pomiarów w biuście).

4. Na podstawie pomiarów i pierwszych obserwacji brafitterka podzieli się sugestiami co do proponowanego rozmiaru oraz formy. Następnie dostaniesz pierwszy biustonosz do zmierzenia. Brafitterka powinna poinstruować Cię o prawidłowym sposobie zakładania i zapinania biustonosza. Przy tej czynności, brafitterka nie musi być obecna - jeśli będziesz czuła się bardziej komfortowo, możesz spróbować założyć biustonosz samodzielnie, a brafitterka zajrzy do Ciebie kiedy już będziesz gotowa i udzielisz na to zgody. Brafitterka oceni parametry biustonosza, jego obwód oraz wyreguluje prawidłowo ramiączka. Poinstruuje Cię też jak prawidłowo układać w nim biust. To bardzo ważny etap brafittingu, dlatego brafitterka powinna być obecna w przymierzalni. Przy tej czynności, w zależności od Twojego stopnia komfortu i pozwolenia, brafitterka może pokazać Ci prawidłowy sposób opisując go krok po kroku lub pokazując go na sobie lub jeśli się zgodzisz, na Tobie. Cała usługa powinna być dopasowana do Ciebie - brafitterka nigdy nie wejdzie do przymierzalni bez pytania i nigdy nie dotknie Cię bez pytania :)

5. Po przymierzeniu pierwszego modelu i ustaleniu rozmiaru, najczęściej zaczyna się mierzenie różnych form i szukanie ideału - warto poeksperymentować i popróbować różnych konstrukcji, nawet jeśli do tej pory wydawało Ci się, że coś nie jest dla Ciebie :) Brafitterka podczas brafittingu powinna wytłumaczyć jak wybierać i przeliczać rozmiary, do jakiego efektu dążyć, jakie dopasowanie będzie bezpiecznie dla Twojego biustu, co będzie korzystne dla Twojej sylwetki i jakie konstrukcje wybierać. Pamiętaj jednak, że biustonosz wybierasz dla siebie i to Ty musisz czuć się w nim dobrze :)

6. Gdy już przymierzysz różne biustonosze i dokonasz wstępnej selekcji, wtedy sugerujemy zawsze ponowne przymierzenie wybranych form, poruszanie się troszkę w danych biustonoszu, założenie bluzki - po prostu spędzenie w nim chwili, aby ocenić wygodę i wygląd :)

Brafitterka w salonie jest dla Ciebie, dlatego też nie bój się pytać - zawsze chętnie odpowiemy na wszelkie wątpliwości :)

UWAGA MAMY I PRZYSZŁE MAMY! Jeśli przy rezerwacji wizyty otrzymamy informację, że poszukujesz biustonosza do karmienia, ale nie otrzymamy żadnych więcej szczegółów, zapytamy Cię na wizycie w którym miesiącu ciąży jesteś lub jak długo już karmisz. Staramy się to ocenić jak najtrafniej możemy, jednak ciało kobiety w czasie ciąży i zwłaszcza początków karmienia, może wyglądać różnie bo każda z nas jest inna i jest to całkowicie normalne! Często pod ubraniem nie widzimy wszystkiego. Zapewniamy jednak, że naszą intencję nie jest nigdy obrażenie Klientki i jeśli zapytamy "w którym miesiącu ciąży jest Pani w tym momencie?" a okaże się, że jesteś już świeżo upieczoną mamą, bardzo prosimy o wyrozumiałość. Aby uniknąć takich sytuacji bardzo prosimy więc o powyższą informację na samym początku wizyty :)

Najczęstsze obawy:


1. Czy będę musiała zdjąć przy brafitterce biustonosz?


Nie :) Wszystko jest dopasowane do Ciebie. Podczas pomiarów jesteś w biustonoszu, podczas przymierzania jesteś sama - Twój komfort jest zawsze na pierwszym miejscu :) Jeśli jednak nie masz oporów, też super - wtedy możemy ocenić od razu kształt, szerokość podstawy i kondycję biustu i cały proces jest po prostu troszeczkę szybszy.


2. Czy brafitterka będzie mnie dotykać?


Wszystko zależy od Ciebie, jednak przy ocenie dopasowania biustonosza, obwodu, regulacji ramiączek, nie da się tego uniknąć :) Nie ma jednak konieczności, aby brafitterka dotykała Twoich piersi. Brafitterka zawsze zapyta Cię o pozwolenie zanim coś zrobi. Jeśli będziesz chciała aby brafitterka zaprezentowała jak np. układać prawidłowo biust w biustonoszu, to oczywiście Ci pomoże, jeśli będziesz chciała zrobić to samodzielnie pod bacznym okiem, też ok :)


3. Słyszałam, że dobry biustonosz musi być drogi?


Odpowiedź na to pytanie nie jest łatwe. Zakres cenowy w naszym salonie to 130-260 zł. Musimy pamiętać, że dobry biustonosz to przede wszystkim jakość. To odpowiednio dobrane pod kątem stabilności i możliwości pracy materiały i elementy takie jak fiszbiny. To dopracowana, przetestowana konstrukcja. Biustonosz składa się z zazwyczaj z 30-50 elementów zszytych ręcznie. Większość naszej oferty to produkty szyte w Polsce. Taki biustonosz też posłuży Ci bez porównania dłużej, ale przede wszystkim dobrze dopasowana bielizna to Twoje zdrowie i pewność siebie :)Jeśli masz jeszcze jakieś pytania lub wątpliwości, śmiało, napisz do nas biustokracja@gmail.com

Umów się na wizytę: REZERWACJE2325 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

コメント


コメント機能がオフになっています。
bottom of page