top of page

Każdy biust, niezależnie od rozmiaru, powinien być odpowiednio podtrzymany, prawidłowo dopasowanym biustonoszem. Najczęściej spotykane problemy małych biustów to odstające miseczki, spadające ramiączka i konieczność poprawiania biustonosza w ciągu dnia. Odpowiedni fason dobieramy oczywiście indywidualnie, jednak uogólniając, możemy wyszczególnić, pewne formy, które sprawdzają się najczęściej. Są to biustonosze mało zabudowane, z niskim mostkiem, często posiadają wkładki push-up. Sprawdzić mogą się też formy typu half-cup

Dobrze mogą również sprawdzić się formy typu braletka, czyli bezfiszbinowe, trójkątne miseczki, najczęściej bez usztywnień. Należy jednak pamiętać, że nie uzyskamy dzięki nim mocne ukształtowania i podtrzymania biustu.

* Przedstawione zdjęcia mają charakter podglądowy. Aby poznać aktualną ofertę, kliknij w zdjęcie.

Średni biust charakteryzuje się proporcjonalnością względem całej sylwetki. Duży wpływ na wybór odpowiedniej formy ma również kształt i kondycja biustu. Przyjmuje się jednak, że na średnich biustach, dobrze wyglądać może praktycznie każdy krój. Wybór jest niemal nieograniczony, ponieważ formy jakie warto przetestować mogą być zarówno miękkie, jak i usztywniane, mniej lub bardziej zabudowane. Sugerujemy na pewno spróbować balkonetki oraz biustonosze typu spacer - nasze bestsellery na średnie biusty. 

Na co zwrócić szczególną uwagę? Na bezpieczeństwo naszego biustu oraz kształt. Odpowiednia forma może wiele zdziałać na korzyść naszej figury.

Dopasowując krój zawsze kierujemy się zasadami brafittingu. Jeśli masz wątpliwość, napisz do nas :)

* Przedstawione zdjęcia mają charakter podglądowy. Aby poznać aktualną ofertę, kliknij w zdjęcie.

Pełniejsze biusty wymagają solidnego podparcia. Ciężar piersi może powodować ból pleców, a nieodpowiedni biustonosz potrafi zostawić po sobie trwałe ślady. Podstawą odpowiedniej stabilności jest zawsze obwód, stąd też sugerujemy konsultację brafittingową. Co ciekawe, najczęściej słyszymy, że skoro "mam duży biust, to biustonosz powinien być usztywniony, żeby lepiej trzymał" - nic bardziej mylnego! Przy dużych biustach najczęściej polecamy miękkie formy, wykonane ze świetnej jakości materiałów, posiadające szerokie ramiączka oraz mocny obwód. Miękkie konstrukcje poradzą sobie z ukształtowaniem biustu, a jednocześnie dodadzą lekkości, jednak wszystko jest kwestią gustu :) Na co zwrócić szczególną uwagę? Na wysokość oraz rozstaw piersi. Naszym zdaniem najlepiej dla sylwetki, będą się prezentowały piersi podniesione i zebrane.