Każdy biust, niezależnie od rozmiaru, powinien być odpowiednio podtrzymany, prawidłowo dopasowanym biustonoszem. Najczęściej spotykane problemy małych biustów to odstające miseczki, spadające ramiączka i konieczność poprawiania biustonosza w ciągu dnia. Odpowiedni fason dobieramy oczywiście indywidualnie, jednak uogólniając, możemy wyszczególnić, pewne formy, które sprawdzają się najczęściej. Są to biustonosze mało zabudowane, z niskim mostkiem, często posiadają wkładki push-up. Sprawdzić mogą się też formy typu half-cup

Dobrze mogą również sprawdzić się formy typu braletka, czyli bezfiszbinowe, trójkątne miseczki, najczęściej bez usztywnień. Należy jednak pamiętać, że nie uzyskamy dzięki nim mocne ukształtowania i podtrzymania biustu.

Średni biust charakteryzuje się proporcjonalnością względem całej sylwetki. Duży wpływ na wybór odpowiedniej formy ma również kształt i kondycja biustu. Przyjmuje się jednak, że na średnich biustach, dobrze wyglądać może praktycznie każdy krój. Wybór jest niemal nieograniczony, ponieważ formy jakie warto przetestować mogą być zarówno miękkie, jak i usztywniane, mniej lub bardziej zabudowane. Sugerujemy na pewno spróbować balkonetki oraz biustonosze typu spacer - nasze bestsellery na średnie biusty. 

Na co zwrócić szczególną uwagę? Na bezpieczeństwo naszego biustu oraz kształt. Odpowiednia forma może wiele zdziałać na korzyść naszej figury.

Dopasowując krój zawsze kierujemy się zasadami brafittingu. Jeśli masz wątpliwość, napisz do nas :)

Pełniejsze biusty wymagają solidnego podparcia. Ciężar piersi może powodować ból pleców, a nieodpowiedni biustonosz potrafi zostawić po sobie trwałe ślady. Podstawą odpowiedniej stabilności jest zawsze obwód, stąd też sugerujemy konsultację brafittingową. Co ciekawe, najczęściej słyszymy, że skoro "mam duży biust, to biustonosz powinien być usztywniony, żeby lepiej trzymał" - nic bardziej mylnego! Przy dużych biustach najczęściej polecamy miękkie formy, wykonane ze świetnej jakości materiałów, posiadające szerokie ramiączka oraz mocny obwód. Miękkie konstrukcje poradzą sobie z ukształtowaniem biustu, a jednocześnie dodadzą lekkości, jednak wszystko jest kwestią gustu :) Na co zwrócić szczególną uwagę? Na wysokość oraz rozstaw piersi. Naszym zdaniem najlepiej dla sylwetki, będą się prezentowały piersi podniesione i zebrane.

Jakie wyróżniamy kroje?

BALKONETKA

BALKONETKA

- Miseczki skrojone z 3 części

- Dość wysoki mostek

- Mogą być miękkie, półusztywniane lub usztywniane

- Bardzo uniwersalne formy

T-SHIRT BRA

T-SHIRT BRA

- Kroje termicznie formowane, bezszwowe, usztywnione,

- Mogą posiadać push-up lub też nie,

- Niezwykle uniwersalne, pod wszystko

HALF-CUP

HALF-CUP

- Konstrukcje z 1 lub więcej, pionowymi cięciami - pozioma forma,

- Mogą być miękkie lub usztywniane,

- Świetnie sprawdzą się na mniejszych i średnich biustach

FULL-CUP

FULL-CUP

- Mocno zabudowane formy,

- Najczęściej posiadają bardzo wysokie mostki,

- Dają mocne podtrzymanie,

- Świetne dla biustów wiotkich

PLUNGE

PLUNGE

- Formy z niskim mostkiem, do dekoltów,

- Mogą być miękkie, choć najczęściej usztywniane,

- Sprawdzają się przy biustach jędrnych

STRAPLES

STRAPLESS

- Poziome formy, z możliwością odpięcia ramiączek,

- Ładnie domykają pierś od góry

- Posiadają silikon w obwodzie, dla stabilności

Pod jakie ubrania?

Pod luźne bluzki, sukienki, swetry możemy założyć wszystko co nam się podoba :) Mogą być to formy gładkie, koronkowe, zabudowane lub niskie. Jeśli biustonosza nie widać, to ogranicza nas już tylko fantazja! Kierujemy się przede wszystkim wygodą i prawidłowym dopasowaniem biustonosza, tak aby był komfortowy przez cały dzień.

taisiia-stupak-pfRKJ7hduFo-unsplash.jpg

Pod gładkie topy, koszule i bluzki idealnie sprawdzą się tzw. T-shirt bra, czyli gładkie, termicznie formowane biustonosze, które nie posiadają szwów i koronek. Sportowa elegancja :)

PS. Pod białą koszulę najlepiej sprawdzi się biustonosz beżowy, nie biały! Chodzi o to by kolor był zbliżony do naszej skóry!

eric-gonzalez-Z3CHkelnvHA-unsplash.jpg

Do głębokich dekoltów z przodu sprawdzą się biustonosze plunge, czyli takie które mają bardzo niski mostek. Takie formy bardzo ładnie wyeksponują piersi. Mogą posiadać push-up lub też nie. Należy jednak uważać, ponieważ ta forma nie sprawdzi się przy biustach nieco bardziej "zrelaksowanych".

Do odkrytych ramion powinnyśmy wybrać biustonosze typu strapless, czyli formy poziome nie posiadające ramiączek lub z możliwością ich odpięcia. Ważne, żeby pojawił się silikon w obwodzie - dla stabilności. Pamiętajmy, że nie każdy biustonosz, który ma odpinane ramiączka nadaje się do noszenia go bez nich.

photo-1568046350182-38557087f053.jpeg

Przeźroczystości potrafią sprawić nam nie lada kłopot. Wszystko zależy od efektu jaki chcemy osiągnąć. W przypadku, gdy zależy nam aby biustonosz nie był widoczny, sięgnijmy po beżowe, usztywnione, gładkie formy. Zaprezentujemy się wtedy bardzo elegancko. Jeśli jednak zależy nam na efektowności, możemy sięgnąć po np. czarny stanik z ozdobnymi paskami.

photo-1490707967831-1fd9b48e40e2.jpeg

Photo credit by @Freepik

BIELIZNA CODZIENNA

Bielizna codzienna - co to właściwie oznacza? Dla każdej z nas coś innego, w zależności od gustu​ i okoliczności! Zarówno zmysłowe koronki, jak i gładkie formy mogą sprawdzić się doskonale w codziennej garderobie każdej z nas - ważna jest wygoda i dobre podtrzymanie. Poniżej podpowiemy jakie kroje i modele sprawdzą się najlepiej pod konkretnymi rzeczami, a także zwrócimy uwagę na rozmiar biustu.

CZYTAJ WIĘCEJ NA BLOGU!

Chcesz dowiedzieć się więcej o bieliźnie? Ciekawostki ze świata koronek, a także makijażu i lifestyle - to wszystko pojawiać się będzie na naszym blogu!