top of page

Bielizna menstruacyjna Sis Underwear

Bielizna menstruacyjna Sis Underwear

Nowość
w naszym salonie stacjonarnym oraz online!

 

Sis Underwear to młoda, polska marka, która powstała w 2020 r. Weszła jednak na rynek z innowacyjnym, ekologicznym projektem bielizny menstruacyjnej. 

 

Co to jest? Majtki menstruacyjne Sis posiadają wkład absorbujący, który idealnie sprawdza się podczas menstruacji (są chłonne jak 3 tampony), ale również w przypadku problemów z nietrzymaniem moczu oraz dla kobiet zmagających się z upławami po porodzie. W majtkach menstruacyjnych Sis możesz chodzić cały dzień lub noc (przy standardowym krwawieniu), jednak staraj się nie przekraczać 12 godzin.

Dlaczego jest to ważne?

Tradycyjne środki higieniczne używane w trakcie okresu zawierają polimery, czyli prościej mówiąc - plastik! Wybierając majtki menstruacyjne wspierasz nasze wspólne środowisko!

2115 zł - nawet tyle zaoszczędzisz w ciągu 4 lat wybierając majtki menstruacyjne Sis zamiast tradycyjnych środków higienicznych w trakcie okresu. 

Wybierając majtki menstruacyjne nie tylko poprawiasz swój komfort w czasie okresu, ale rówież wspierasz nurty eko i zero waste!

 

 

Logo Sis Underwear
Bielizna menstruacyjna Sis

Jak to działa?

Tajemnica tkwi w materiałach z jakich wykonane są figi menstruacyjne.

- Bawełna
Chłonna bawełna z certyfikatem OEKO-TEX pochłania krew sama pozostając sucha. Jest delikatna dla skóry, całkowicie bezpieczna oraz w stu procentach naturalna.
- Eukaliptus
Absorbujący eukaliptus pochłania Twoją krew i zapobiega powstawaniu infekcji dzięki swoim właściwościom bakteriobójczym. Jego pojemność można porównać do 3 tamponów!
- Materiał wodoodporny
Wodoodporny materiał PUL zapobiega przeciekaniu, dzięki czemu nie musisz martwić się tym w trakcie używania majtek menstruacyjnych Sis.
- Lycra
Elastyczna lycra nadaje wszystkiemu styl oraz kształt. Jest rozciągliwa oraz dobrze dopasowuje się do kształtów Twojego ciała, nie ograniczając ruchów. Jest też odporna na zabrudzenia, dzięki czemu możesz doczyścić ją szybko i łatwo.

Wątpliwości? My też je miałyśmy! Niepotrzenie!

Bielizna menstruacyjna Sis
Bielizna menstruacyjna Sis
Bielizna menstruacyjna Sis
Bielizna menstruacyjna Sis

Przyjdź do nas: zobacz, dotknij, przymierz i przekonaj się sama!

Jakie to uczucie nosić majtki menstruacyjne? Nie czujesz się jakbyś nosiła pieluchę?

 

Nie oszukujmy się – majtki menstruacyjne składają się z czterech warstw więc ich grubość z pewnością jest wyczuwalna. Jednak po założeniu, za sprawą lycry majtki dopasują się do kształtu Twojego ciała. Być może będziesz czuła grubszy materiał z tyłu, jednak nie powoduje to żadnego dyskomfortu. Przy krwawieniu być może przez chwilę poczujesz wilgoć, jednak cała krew zostanie szybko pochłonięta przez eukaliptus, a bawełna pozostanie sucha. Pod koniec dnia istnieje możliwość, że majtki zrobią się "odrobinę cięższe", jednak z naszych obserwacji, testów i dotychczasowych recenzji majtek menstruacyjnych Sis wynika, że nie powoduje to żadnego dyskomfortu, ani nie jest specjalnie odczuwalne.

Czy noszenie majtek menstruacyjnych przez 12h jest higieniczne?

Krew w majtkach menstruacyjnych Sis nie jest nawet zauważalna dzięki czarnej bawełnie. Cała krew zostanie wchłonięta przez eukaliptus, który posiada naturalne wartości bakteriobójcze, dzięki czemu zapobiegnie infekcjom i rozmnażaniu się bakterii. 

Czy majtki menstruacyjne przeciekają?

Majtki menstruacyjne Sis są tak zbudowane, żeby idealnie przylegać do ciała, a ich część absorbująca zajmuje cały tył, przez co nie przeciekają nawet w nocy. Jeżeli masz obfity okres i obawiasz się przeciekania – rekomendujemy spróbowanie modelu Comfy Sis oraz Sporty Sis – będziesz czuła się pewnie i komfortowo! Jeżeli masz bardzo obfity okres i majtki menstruacyjne dobrałaś w nieodpowiednim rozmiarze – istnieje możliwość przeciekania po bokach.

Z czego wynika cena?
 

Wątpliwości dotyczące ceny są naturalne. Czy przy tej jakości mogłaby być niższa? Przyjrzyjmy się zatem procesowi ich produkcji. Pierwszym krokiem jest zdobycie materiałów, które pozyskiwane są wyłącznie od europejskich producentów, po to aby zapewnić ich najwyższą jakoś. Eukaliptus produkowany jest w Europie, podobnie jak lycra i bawełna, które są użyte w produkcie. Europejscy producenci zwykle mają wyższe ceny niż firmy importujące materiały z Chin (ale też bez porównania lepszą jakość). Każdy z materiałów następnie zostaje przetransportowany do Polski, do szwalni Sis, gdzie w zatrudniani są również ludzie. Aby połączyć 100% polską produkcję z byciem eko i do tego dostarczyć Wam produkt najwyższej możliwej jakości – niestety towarzyszące koszty są spore. Pamiętaj jednak, że majtki menstruacyjne nie są jednorazowe. Możesz je użytkować nawet 5 lat. Miesiączkę uda Ci się przejść z 3, a nawet 2 parami jeśli będziesz prać je na bieżącą. Zastanawiało Was kiedyś ile kosztuje okres? W ciągu życia osoba menstruująca ma okres od 350 do około 450 razy. Zakładając, że trwa on od trzech do ośmiu dni, w ciągu życia to od 1050 do 3600 dni, czyli od prawie trzech do niemal dziesięciu lat! W tym czasie będzie potrzebować od 5 do 15 tysięcy sztuk podpasek lub tamponów (pamiętajmy, że należy je zmieniać co 3-4 godziny). Ale przechodząc wreszcie do ceny... w ciągu życia na środki menstruacyjne wydamy od 10 do 36 tysięcy złotych. Nie wspominając już o ilościach odpadów jakie generujemy używając tradycyjnych środków higieny. Zróbmy coś dla swoich portfeli i naszej planety! :)

Bielizna menstruacyjna Sis

DOBRZE DOBRANY BIUSTONOSZ

Bielizna menstruacyjna Sis

ODZWIEDŹ NAS!

Nasz salon jest bardzo niewielkim i kameralnym miejscem :) Na miejscu zawsze czeka kompetentna brafitterką, jednak brafitting jest usługą jak wizyta u fryzjera czy kosmetyczki, dlatego prosimy o rezerwację terminu poprzez zapisy online :) 
Brafitting w naszym salonie jest usługą bezpłatną. Oczywiście możliwe są również zakupy bez pomocy jeśli już znasz swój rozmiar lub chcesz zakupić np. bon podarunkowy, figi lub bieliznę nocną.

bottom of page